Eşarp

Yüzyıllar önce Çin prenseslerinden birinin keşfettiği ipek, imparatorlara hediye edilen en kıymetli ürünlerden biri haline geldi. O zamanlar el tezgahlarında dokunan bu çok değerli kumaş bugün modern teknolojilerin ışığında kıymetini korumaya devam ediyor. Eski Çin imparatorluklarında az bulunduğu için hanedanlığa atfedilen ipek; bugün Aker’i, sahip olduğu son teknolojilerle donatılmış, eşi bulunmaz tesisi sayesinde dünyanın sayılı seçkin markalarından biri konumuna yükseltiyor.

Evet; Aker, dünyanın en iyi ve en çok tercih edilen eşarp markası. 1977’de adım attığı serüveninin bugünkü durağında dünyada en çok satın alınan eşarp markası olmanın haklı gururunu yaşıyor. Aker Eşarpları’nın, küresel bazda yakaladığı bu şöhret ürettiği ipeğin kalitesinden kaynaklanıyor. Ürettiği ham ipeğin kalitesi 1000’in üzerinde renk ve desenle birleşerek eşarp dünyasının eşsiz örneklerine dönüşüyor.

Aker eşarplarının kalitesi, kendi tasarım atölyesinde sürdürülen yoğun çalışma ve eşarp modasına getirdiği yeni solukla sağlanıyor. Aker, moda anlayışına dünyadaki güncel eğilimleri Türk motifleriyle harmanlayarak yeni bir boyut kazandırıyor.

Kendi markasının yanı sıra Pierre Cardin ve Cacharel markaları için de eşarp üreten Aker, müşterilerinin karşısına dünyanın en büyük eşarp üreticisi olarak çıkıyor. 

2007’den beri nanoteknoloji ürünü su geçirmeyen ve yağ lekesi tutmayan ipek eşarp üreten markamız, dünyada ilk kez geliştirdiği gül ve lavanta kokulu eşarplarla da moda dünyasında adından söz ettiriyor. İnsan sağlığına zararlı hiçbir boya ya da kimyasal kullanmamayı “en kaliteli” kavramının temellerinden biri olarak kabul ediyor.

Tüm bu özellikler ve gün be gün gelişen çalışmalarıyla dünya piyasasındaki varlığını koruyan markamız dünyada ve özellikle Türkiye'de eşarp sektörüne yön vermeye devam ediyor.