Giyim

Bu sezon, dünya moda trendlerinden esinlenerek 40’ları ve 70’leri bazen bir arada bazen de ayrı ayrı yorumlayarak koleksiyonumuzu oluşturduk.

Dönemi yansıtan silüetleri, renkleri ve kumaşları özenle seçerek Aker Kadını için yeniden tasarladık. Özellikle ince yün tuşeli gabardinler, dokulu yüzeyler, çift yüzlü kumaşlar; jakarlar ve brokarlar, ekoseler, kapitoneler, kordone danteller ve dijital baskılar sezonun öne çıkan kumaşlarındandır.

Sezonun retro havasını vurgulayan uzun kalem etekler, yüksek belli ve bilekte biten uzunluklarıyla ince ve elegan bir görünüm oluşturmaktadır. Özellikle dış giyimde tercih ettiğimiz ve değişik kumaşlarla oluşturulan kontrast etek uçları, sezonun ana trendleri arasında diyebiliriz. Pelerinler ise 70’lerden günümüze uzanan ve günlük hayatta da rahatça kullanılabilecek görsel zenginlik oluşturan parçalardır. Retro trendi yansıtan yeni parçalar ise etek-ceket takımlardır. Belde biten, yuvarlak omuz hatlı ceketler, uzun kalem eteklerle ya da daire eteklerle kombinlenebilmektedir. 70’lerden esinlenen pantolon etekler, bu sezonun diğer önemli parçalarındandır.

Deri detaylar ve süslemeler sezonun yenilikleri arasında yer almaktadır.

Maksi ceket ve pardösüleri; romantik işleme detaylar, fermuarlar, volanlar ve lüks görünümlü kumaşlarla yorumladık.

Renklerde ise yazdan kışa geçerken soluk pembe ve pudra tonlarını tercih ettik. Daha sonraki gruplarda ise kırmızının neredeyse tüm tonları, bordo ve mürdüm yoğunluktadır. Lavanta ve saks mavisini antrasit  kombinlerle değerlendirdik.Sezonun en flaş rengi olan erguvan rengini krep dokularda kullandık. Sonbaharın toprak ve kızıl tonları vazgeçilmez bir klasiktir. Ayrıca saflık ve masumiyetin simgesi olan ekru ise sezonun sürpriz rengi olarak bizi sevgiyle kucaklamaktadır.